Laagrisuvi hobustega 2017IMG_2613harjamineLaager on mõeldud suvevaheajal lastele ja noorukitele: ratsutamise vastu huvi tekitamiseks; loomadega suhtlemise õpetamiseks; aktiivseks vaba aja sisustamiseks; töö harjumuste juurutamiseks; kindla päevakava järgimine; esmaste ratsutamisoskuste õpetamine; ratsutamisoskuste omandanute edasi õpetamine.


Laagri eesmärgiks on lastele ja noortele tegevuse pakkumine vabal ajal, tekitada huvi ja tutvustada võimalusi, mida pakub Vaikla Puhkekeskus.


Sihtgrupp projekt on suunatud lastele vanuses 8 kuni 18 aastat.
Projekt on vajalik, kuna lapsevanemad saavad anda oma lapsed/noorukid järelevalve alla, kus nad tegelevad vaid tegevusega, mis neid harib.
hostelstableestoniaTutvustatakse hobustega töötamise põhimõteid, hobuste varustust, hobuste toitmist, harjumusi ja boksi puhastamist. Harjutakse looma (hobuse) lähedal olema, temaga ratsutama, hoolitsema, suhtlema loomaga ja teiste eakaaslastega, kel on samad huvid.

Lastel on kasutada kogu Vaikla Puhkekeskus sh. Ratsaspordikeskus Vaikla, kus peamiseks aktiivtegevuseks on hobustega tegelemine. Kogu laagritsükli jooksul on peamine tähelepanu aktiivsel tegevusel väljas ja looduses. Lastele on kasutada hobusetall, sise-ja välismaneez, mitmed sportlikud mängukohad, veekogu, mets, matkarada jpm.

Planeeritud on iga laagritsükli jooksul mitmed rühamasisesed tegevused, jõukatsumised, osavus-ja seltskonnaüritused. Lapsed jaotatakse vastavalt soovile, huvidele ja vanusele gruppidesse ja tubadesse.

Majutushoone on väga heade koduste tingimustega – kaasaegsed pesemisvõimalused sh.saun, vabaaja (vihmase ilma) veetmiseks on eraldi puhkeruum, kus on TV, video jms. vabaaja veetmise võimalused.

Öösel töötab majas valvekasvataja
, kes vajadusel tegeleb laste erisoovidega.


treeningplatsRatsutamise kava
1.päev – laps tutvub hobustega, talli- ja laagrisisekorraga. Treener näitab ja õpetab, kuidas hobust talutada ja saduldada ning kuidas hobusele selga minna ja õigesti sadulas istuda. Noor ratsanik õpib hobusega liikumist, sammus peatamist ja pööramist.

2.päev – platsil lihtsamate koolisõidu elementide õpetamine. Tehakse vajalike eelharjutusi, et harjutada kordel traavi õiget rütmi ehk traavi kergendamist.

3.päev – korratakse õpitut. Toimub väike võistlus (nt koolisõidu skeem, sõidetakse ümber tünnide ehk tünnisõit või stoilo ehk mänguline võistlus).

4-5.päev – matkamine hobustega. Matk loodusesse toimub rühmades, lapsed jagatakse õpitud oskuste põhjal gruppidesse, seltskonnamängud,
ratsutamine, ratsavõistlused edasijõudnutele.


horsecampPäevakava
8.00 – äratus, hommikvõimlemine, pesemine
8.30 – hommikusöök
9.00 – tall (bokside puhastamine, hobuste väljaviimine, ratsutamine jne)
12.30 – lõunasöök
13.00 – vaikne tund, raamatute lugemine vms.
14.00 – ujumine, sportlikud tegelused
14.30 – õppetund (hobuse kasvatuse teooria)
15.30 – vaba aeg (treeningud, mängud, joonistamine, hobitegevused jne)
18.00 – õhtusöök
18.30 – tall (ratsutamine, hobused sisse toomine jne)
20.00 – õhtuoode, hobuste söötmine, tallitööde lõpetamine
20.30 – õpitu kordamine (teooria kontroll, küsimustele vastamine, tubased tegevused, lauamängud, viktoriinid jne)
21.30 – ettevalmistused öörahuks
22.00 – öörahu

Tulemus Kõik lapsed läbivad laagri edukalt, saavad laagrist häid kogemusi ja eduelamusi; tekib huvi loomade sh.hobuste vastu; saadakse oskused, algteadmised ja korduvatel edasijõudnute oskused hobustega tegelemisel, tekib vajadus tegeleda loomadega; võetakse hobiks ratsasport; kasutatakse koos sõpradega, vanematega Vaikla Puhkekeskuses pakutavaid teenuseid aastaringselt; tullakse edaspidigi laagrisse.

Vahetuse aeg Laagripäevade arv Laste arv Paketi maksumus
I 3 – 7 juuli 5 12 250 €
II 10 -14 juuli 5 12 250 €
III 17 -21 juuli 5 12 250 €
IV 24 – 28 juuli 5 12 250 €

Info ja registreerimine natalirider@gmail.com, tel 53791930

Copyright 2013 - Vaikla Puhkekeskus Hobusetall