Jahilaskmine

27. september 2015


Jahilaskmine on sport meestele, naistele ja noortele, kes usuvad ohutusse relvakäsitlemisse ja soovivad uhkust tunda hea laskmisoskuse üle. Jahilaskmine on väga lõbus ja sobib nautimiseks koos sõprade ja perega, samaajal arendades jahioskust, relvaohutus oskust ja reaktsioonivõimet.

Jahilaskmine on spordiala, kus välilasketiirus lastakse jahisportrelvadest haavlipadrunitega lendavaid savitaldrikuid. Märgid lendavad erinevatel trajektooridel. Sihtmärgi tabamisel on näha efektset vaatemängu, kuidas taldrikud õhus tükipilveks purunevad. Laskmiseks kasutatakse 12 kaliibrilisi jahisportrelvi ja 24-28 g laenguga ja 2,0-2,5 mm läbimõõduga haavlitega laetud padruneid.

Vaikla Puhekeskuses saab hararastada jahilaskmist Compak Sporting alal, mis on Fitasc Sportingu lihtsustatud variant. Savitaldrikute lennukaugused ei ole tavaliselt kaugemal kui 35m. Compaki raja moodustavad 6 heitemasinat ja 5 laskekohta. Laskekohad asuvad ühel joonel üksteisest 3-5 m kaugusel. Ühe koha peal lastakse kokku 5 märki, millest kaks viimast moodustavad dubleti. Märke lastakse kordamööda, kokku on ühes seerias 25 märki.

Vaikla Puhkekeskuse välilasketiirus saab jahilaskmist harrastada aastaringselt. Koheapeal on võimalik isikuttõendava dokumendi alusel lasketiirus kasutamiseks varustust rentida. Soovijatel on abiks 15 aastase kogemusega instruktor Andrei Peterov, kes annab nõu nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Hind
küsi hinda
Info ja broneerimine
Copyright 2013 - Vaikla Puhkekeskus Hobusetall